Suknia na wesele, wybór sklepu

Zgoda na przybycie na wesele rodziny lub znajomych wiąże się z dużymi wydatkami, które nie mają związku wyłącznie z prezentem dla młodej pary. Mężczyzna zwykle posiada już pasujący na niego garnitur i jedyną kwestią sporną pozostaje koszula. Kobieta natomiast przed każdym weselem zastanawia się, jak tym razem powinna wyglądać.

Długość sukni

Kiedyś tylko dla Panny Młodej zarezerwowana była długość do samej ziemi. Teraz jednak odchodzi się od tej tradycji i coraz więcej kobiet zakłada tiulowe, czy też inne modele biegnące materiałem aż to samych kostek. Ważne jest, aby w sytuacji wybrania długiej sukni zachować rozsądek odnośnie koloru – żadne biele, beże czy ecru nie wchodzą w grę. Warto też zapytać Panny Młodej czy założenie czarnej sukienki w żaden sposób nie będzie jej przeszkadzało.

Sukienki weselne mini wciąż są na topie i idąc na zakupy na pewno uda się znaleźć wiele modeli w tej długości. Sukienki na ramiączkach, z krótkim lub długim rękawem, z dekoltem z przodu lub z bardzo głębokim dekoltem z tyłu, góra w stylu hiszpańskim z piękną, szeroką falbaną opierającą się na piersiach – rynek oferuje tak wiele sukienek, że trudno wybrać tę jedną jedyną.

Miejsce zakupu

Warto udać się na zakupy osobiście, żeby zmierzyć kilka sukienek i zobaczyć, w jakim typie sylwetka najlepiej się prezentuje. Dotknięcie i ocena różnych tkanin też jest świetnym środkiem do osiągnięcia celu w postaci wyboru idealnej tkaniny i kroju sukienki, w której będzie można zadać szyku i przetańczyć wygodnie całą noc, nawet jeśli stopy się zmęczą i będzie trzeba zdjąć buty.

Czy warto decydować się na drogie, markowe kurtki zimowe

Jeśli osobiście nie udało się znaleźć sukienki, to poszukiwaczki bogatsze o wiedzę o tkaninach i krojach dla nich odpowiednich powinny usiąść przed monitorem komputera i zacząć przeszukiwać Internet. Mnogość ofert sklepów online stanie na wysokości zadania i gdzieś tam zaoferuje tą wyjątkową sukienkę.

Ostatnią z możliwości jest uszycie sobie sukienki u krawcowej. Wiele punktów proponuje taką właśnie usługę. Może koszt jest odrobinę wyższy, ale za to sukienka jest idealna.

About the author