Kurtki Ramoneski

Kurtka ramoneska to taki element garderoby, który znajduje się w szafie praktycznie każdej kobiety. Większość z pań nie wyobraża sobie bez niej swojej garderoby. Co więcej, skórzana kurtka jest tym elementem, który już dawno przeszedł do kanonu klasyki. Zawsze jest w modzie, ewentualnie przechodzi małe modyfikacje, dzięki którym fanki ramonesek mogą je nosić nawet w zimie

Ramoneska- ciepła i wygodna

Jak i wiele innych modowych hitów przywędrowała do nas z Los Angeles. Zaczęła być popularna w pierwszej połowie XX wieku. Początkowo ten typ kurtki szyty był tylko dla wąskiej grupy motocyklistów, jednak z czasem stała się popularna na całym świecie, właśnie pod nazwą „ramoneska”. Skąd ta nazwa? Otóż wywodzi się ona od nazwy bardzo popularnego wówczas zespołu Ramones. Wiele lat później ramoneska zadebiutowała na wielkim ekranie i to chyba wtedy nastąpił szał na jej punkcie. Stopniowo zyskiwała sobie miano modowego must have.

Modne kurtki wiosenne

Dziś ramoneski są kultowym elementem garderoby, kojarzone z wygodą, modą, a teraz i z ciepłem (dzięki nowoczesnym modyfikacjom). Nie ma ograniczeń o do jej noszenia, świetnie prezentuje się w wielu różnych połączeniach. Można ja nosić klasyczne z jeansami i T-shirtem lub bardziej kobieco z sukienką czy spódnicą. Ramoneska nie zna też granicy wieku- wszyscy prezentują się w niej doskonale, stąd też może określenie „kultowa”?

Ciepłe i wygodne – kurtki Ramoneski damskie

Kurtka ramoneska najlepiej jak jest wykonana z prawdziwej skóry. Wówczas będziemy mieć pewność, że nie tylko będzie się doskonale prezentować, ale też w idealnym stanie posłuży nam przez lata. Wykonana ze skóry jest niesamowicie ciepła, ponieważ nie przepuszcza powietrza, dobrze izolując nasze ciało od chłodu. Na szczęście moda wyszła naprzeciw tym najbardziej zziębniętym klientkom i w ofercie wielu sklepów pojawiły się już kurtki ramoneski dodatkowo ocieplane.

Dziś na rynku znajdziemy ramoneski ocieplane futrem, które idealnie sprawdzają się w okresie zimowym. Nie dość, że są bardzo stylowe i na czasie, to jeszcze niezwykle ciepłe i wygodne w noszeniu. Doskonale chronią przed chłodem.

Często w ofertach producentów odzieży znajdziemy kurtki z odpinaną podpinką, dzięki czemu możemy mieć kurtkę ramoneskę w wersji klasycznej (na wiosnę/jesień) i tą dodatkowo ocieploną. Inwestycja w ten model na pewno się opłaci, ponieważ zyskujemy więcej możliwości ubioru z kurtką w roli głównej. Ci, którzy nie potrafią rozstać się ze swoją ramoneską w chłodniejsze dni, będą na pewno zadowoleni z takiego modowego rozwiązania.

About the author