Kurtki dla wysokich kobiet

Wysokie osoby mają to szczęście, że dobrze wyglądają w wielu różnych formach ubrań. Dzięki temu mają zdecydowanie większy wybór niż osoby np. niskie. Jednak, by wyglądać idealnie w kurtce będą wysoką i szczupła, warto poznać kilka najważniejszych zasad, którymi powinno się kierować podczas zakupów

Moda dla wysokich i szczupłych

Niezależnie od wzrostu, budowy sylwetki czy wagi, każda współczesna kobieta chce się czuć wyjątkowo i modnie. W przypadku wysokich i szczupłych kobiet konieczne jest odpowiednie dobranie kroju ubrania. Mówi się, że moda dla wysokich jest bardziej wymagająca. Być może, jednak nie ma w modzie elementów garderoby, których nie można dostosować do wysokich osób. Dopasowane długości, przedłużone rękawy w kurtkach czy marynarkach lub dłuższe niż standardowo nogawki spodni, to główne atrybuty, za które pokocha modę każda wysoka i szczupła kobieta.

Jaka kurtka dla osoby wysokiej i szczupłej


Wybierając odpowiednią kurtkę, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Po pierwsze, najwalniejszym wyznacznikiem dobrego dopasowania ubrania jest długość rękawów. Zwróćmy więc uwagę, by rękawy w kupowanej kurtce były odpowiedniej długości. Według przyjętych zasad rękaw powinien kończyć się centymetr nad nasadą kciuka. Jeżeli rękawy w wybranym kroju kurtki będą krótsze, od razu odradza się taki zakup.

Kurtka będzie wydawać się za mała, a za krótkie rękawy z czasem będą nas denerwować. Ponadto nie będą nas odpowiednio chronić przed zimnem. Za krótki rękaw nie jest też elegancki, więc nigdy nie będziemy dobrze się prezentować, choćbyśmy wybrali najbardziej elegancki krój kurtki. Na szczęście wiele firm proponuje specjalne kroje kurtek dla osób wysokich i szczupłych. Maja one specjalnie przedłużane rękawy (dłuższe niż standardowo), by wyeliminować problem długości. Ci, którzy kupują standardowe ubrania, niestety nie zdają sobie sprawy z tego, jak trudno jest zdobyć odpowiednio dobraną kurtkę w przypadku osoby wysokiej, a do tego szczupłej.

Kurtki, płaszcze, peleryny – moda na jesień-zimę 18/19 Brendi

By dobrze się prezentować, kurtka powinna być też odpowiednio dopasowana. Zbyt obszerna nie będzie wyglądać dobrze, ta za ciasna również.

Jak wybrać najlepszy rozmiar

Zwykle proponuje się udanie do sklepu w swetrze. Jeżeli komfortowo czujemy się z założoną na niego kurtką, wówczas możemy mieć pewność, że kurtka jest dobrze dobrana. Zbyt luźna nie będzie odpowiednio izolować od zimna, przez co po prostu będzie nam w niej chłodno. Za obcisła spowoduje z kolei, że możemy wyglądać nieproporcjonalnie do swojego wzrostu lub nie uda się nam pod nią później założyć np. cieplejszego ubrania.

About the author